Młodsze i starsze pokolenie na tle do wyrazów, które mają teraz już co najmniej kilka znaczeń

Wyrazy na przestrzeni stuleci zmieniały swoje znaczenie, co jest bezdyskusyjnym dowodem na to, że rzeczone znaczenie ma wymiar umowny. Ten fakt już od bardzo dawna jest powszechnie znane w środowisku specjalistów od językoznawstwa. Właściwie każdy zgodzi się z powyższą tezą, ponieważ trudno wytłumaczyć, z jakiego powodu drewniany podłużny mebel nazywamy stołem, a nie na przykład wersalką.
Najprościej, mówiąc przenośnie, ludzie umówili się, że dany przedmiot będą nazywać w taki oto sposób.

erotyka

Autor: Magdalena Roeseler
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa nieco się komplikuje, gdy jedno słowo ma kilka znaczeń, ponieważ przedstawiciele dwóch różnych generacji mogą mieć problem z komunikacją. Tak sformułowaną hipotezę doskonale obrazuje przegląd znaczeń słów, które nazywają gadżety erotyczne. Jeśli przeglądnęlibyśmy poszczególne określenia, to z miejsca zorientujemy się, że niewiele tam nowych terminów. Większość z nich znana bywa nawet naszym dziadkom, ale ludzie młodzi mówiąc np. wyraz pejcz i nie w każdym przypadku myślą o tym samym przedmiocie co prababcia.

Afrodyzjaki są od dawna znane ludzkości. Poza tym sama nazwa wskazuje na praojcowską proweniencję, bo przecież Grecy boginię miłości nazywali Afrodytą. Substancje zwane afrodyzjakami mają za zadanie sprawić, żeby dana osoba poczuła miętę do swojego partnera, czyli jednym wyrazem, aby zapałała takim uczuciem, które potem ułatwi zbliżenie.

Jeżeli szukasz podobnych informacji na opisywany wątek, to też rzuć okiem na trening pośladków pokrewne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Dzisiaj uważa się, że temperaturę odczuć podnoszą truskawki, a także niektóre zioła, np. szafran. Oprócz tych naturalnych towarów, w sklepach z akcesoriami tylko dla pełnoletnich odszukamy sztucznie pozyskane afrodyzjaki, czyli mikstury, których nazwy brzmią całkowicie niezrozumiale dla reprezentantów starszego pokolenia. Z kolei ci bardziej wyrafinowani kochankowie zaopatrują się poza tym w gadżety, do których jesteśmy w stanie wliczyć rzeczony już tutaj pejcz.

sexy

Autor: Marcos Domenech
Źródło: http://www.flickr.com
Kajdanki najprawdopodobniej kojarzą się nam z zawodem policjanta. Były one i są nadal wykorzystywane przez stróży prawa, kiedy trzeba przewieźć więźnia z jednego aresztu do drugiego lub na salę rozpraw. Przyborem powiązanym z wymierzaniem sprawiedliwości jest także pejcz, który służył niegdyś np. do biczowania grzbietu złodziejaszka lub pokutnika. Teraz obydwa te przedmioty są kojarzone również z gadżetami erotycznymi. Żeby mogły znaleźć swe zastosowanie w sypialnianych łożach musiały jednak przejść sporą wizualną metamorfozę, która złagodziła ich surowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*