Czy dobrze jest grać w obecne gry internetowe?

Aktualnie trudno się obejść bez komputera albo innego mobilnego sprzętu z dostępem do sieci. Sprzęty elektroniczne nie służą wyłącznie do pracy, lecz również w ogromnej mierze do zabawy. Jedną z bardzo popularnych rozrywek są gry internetowe. Czy warto jest zostać ich pasjonatem i dlaczego tak wiele osób za nimi przepada?

gry online

Autor: Saiko Weiss
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczym powodem jest możliwość integracji z innymi użytkownikami. Chociaż w grze wcielamy się na ogół w inne postacie i decydujemy się na pasujący nam awatar, to cenimy grę z autentycznymi ludźmi, którzy przeżywają rozgrywki w jednakowym stopniu, co my. Gry towarzysta, chociaż dzieją się w sieci, to łączą i ułatwiają nawiązywanie kontaktów. Czasami kilka minut wspólnej gry starczy, by kogoś polubić i chcieć stworzyć z nim zgodny duet ().

Po drugie, mamy szeroki dostęp do internetowych rozrywek. Możemy wybierać różne gry. Superbohater to postać, jaką od zawsze chciałeś być? Nic prostszego, wystarczy wyszukać grę o mocarzach i już można wybawiać świat. Wiele gier jest za darmo, co jest wyjątkowo istotne dla młodszych graczy, jakim mogłoby nie wystarczyć kieszonkowego na takowe wydatki. Niebywale popularna jest też gra Urban Rivals, która, co najważniejsze, jest dostępna nie tylko na komputer, lecz również na sprzęty mobilne. Gracze zbierają kolekcjonerskie karty, które stanowią określonych bohaterów i uczestniczą potem w walkach.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeśli tak, to tu również jest zamieszczona świeża wiadomość (http://akademiasklep.pl/sztalugi), która z pewnością Ci się spodoba.

Kto wygra? To nigdy nie jest przesądzone. Trzeba po prostu być najlepszym.

Gry online (zobacz więcej) mają również niewątpliwy wpływ na rozwój logicznego rozumowania. Gracz musi często zdobywać informacje na temat konkretnych dyscyplin związanych z tematyką gry, podejmować odpowiednie wybory i przewidywać reakcje innych osób. Dodatkowo gry rozwijają spostrzegawczość, uczą cierpliwości oraz zdrowej rywalizacji i podporządkowywania się zasadom wyznaczonym w grze, w innym wypadku konto gracza może być zablokowane.

gry online

Autor: Enrico Strocchi
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli do tej pory nie przepadaliśmy za grami na komputerze, dobrze jest zacząć od darmowych rozgrywek, by przekonać się czy to odpowiednia zabawa dla nas. W innym wypadku zmarnujemy tylko gotówkę – choć nie będą to spore sumy, to nie warto ich zaprzepaszczać. Gry towarzystwa w sieci mogą być naprawdę fajnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*