Już dziś wyekwipuj się w odpowiednie opony na zimę oraz felgi stalowe

Większość mężczyzn ciekawi się motoryzacją i ma na ten temat wielkie pojęcie. Są tymczasem pewne dziedziny, w których każdy z nas musi się doszkolić.

Opony, nie ulega wątpliwości, że nie są najciekawszym tematem, aczkolwiek co nieco powinniśmy wiedzieć na ich temat. Najważniejszą informacją jest to, iż każdy właściciel auta musi mieć dwa zestawy opon – letnie oraz zimowe. Wiele osób zastanawia się po co tak de facto zmieniać ogumienie na kilka zimowych miesięcy. Chodzi w takiej sytuacji głównie o bezpieczeństwo nasze i naszych pasażerów, a także o wygodę jazdy. Dlatego jeśli nie mamy jednego z dwóch zestawów w domu to sprawdźmy, który opony sklep jest rekomendowany przez użytkowników. Jeśli uda nam się odnaleźć właściwe miejsce, to w takim razie powinniśmy sprawdzić ranking opon i dowiedzieć się, jakie będą dla nas najlepsze (więcej w artykule).

opony samochodowe

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Wszystko uzależnione jest oczywiście od częstotliwości jazdy, terenie po jakim się poruszamy, a także zdolności kierowcy. Jeśli przeglądamy ranking opon to powinniśmy patrzeć wyłącznie na modele, jakie pasują do naszego samochodu. Naturalnie rzeczy popularnych producentów są o wiele droższe, aniżeli te produkowane przez chińskie marki. Dlatego też będziemy musieli pomyśleć w co lepiej zainwestować. Jeśli już wyszukamy najwłaściwszy sklep, to wtedy musimy sprawdzić, które felgi stalowe mają na stanie, albowiem one na bank również będą nam potrzebne (więcej na temat).

Wiadomym jest, iż felgi stalowe winniśmy zamawiać równolegle z oponami, bowiem tylko wtedy pozostaną one dobrze dobrane. Osoby, które nie znają się na czterokołowcach powinny wybrać się do serwisu, w którym ktoś obeznany im pomoże. Niewłaściwym pomysłem jest nabywanie opon na oko, ponieważ może się to skończyć katastrofą.

Nie olewajmy zmiany opon na zimowe, ponieważ nigdy nie wiemy jakie okoliczności spotkają nas na trasie. Droga – sprawdź jaką sól sypie się na drogi – hamowania jest o wiele krótsza i to jest decydująca zaleta opon zimowych. Pamiętajmy o tym, iż nie w każdej wiosce drogi odśnieżane są tak wielokrotnie jak w miasteczku. Stąd pragnąc wybrać się na zimową eskapadę musimy mieć dodatkowo łańcuchy na opony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*