Ład jest fundamentem egzystencji wszystkich ludzi

Nasze życie jest zbyt skomplikowane, więc ustawiamy wiele spraw, jak nam wygodniej, jak łatwiej. Można to nazwać generalizacją, kiedy za wszelką cenę chcemy coś uporządkować, można nazwać to też mianem zapanowania nad porządkiem rzeczy. Z jednego, jak i drugiego rozwiązania rodzi się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieistotne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko segregować i nazywać. Bowiem taką mamy naturę. Kiepsko sobie wyobrazić funkcjonowanie całych organizmów ludzkich: państwa, miasta, działania bez pewnych utartych schematów. Gdyby nie systematyka nie byłoby nazw ulic, nie byłoby rejestracji, przez co odróżnialibyśmy auta po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Od harmonii nie jest wolna przyroda, przecież wśród zwierząt każdego gatunku istnieje uporządkowanie, której nikt się nie stara zaburzyć. Zwierzęta są naturalnie mniej skomplikowane od ludzi, więc nawet nie mogą pomyśleć, że coś można zrobić inaczej. Spójrzmy na domowego kota: on żyje, żeby polować, myć się i spać.

Jeśli pragniesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy z powyższy temat, to zachęcam do mojej witryny. Trzeba wejść w moje hiperłącze i voila.

Pewnie nie myśli, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).

Pokazujemy sobie Ziemię poprzez przygotowywanie map, układamy książki na półce, a pracujący w urzędach zarządzają na co dzień ogromną masą dokumentów, z których każdy musi odszukać się w ogólnym porządku. Harmonia istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (oferta smyczy rap, rock, metal) – są przecież kieszonki na drobne, a także miejsce na banknoty, czy karty kredytowe. Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (oferta przypinek muzycznych) pokazuje pewne uporządkowanie, to czego słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość. Słuchając rocka, metalu czy rapu na smyczy trzymamy psa, który ma nas słuchać, panujemy nad nim, wprowadzamy do jego życia reguły, których musi przestrzegać. Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – pies potrzebuje pana, a człowiek psa. To obopólne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*