Ciągle stawiasz sobie nowe wyzwania? Dowiedz się, jak przygotować się do triathlonu

Triathlon to dyscyplina sportowa, jaką może uprawiać każda zdrowa osoba. Wymaga on naprawdę porządnej sprawności fizycznej oraz wielu miesięcy przygotowań, ponieważ nie da się ukryć, że jest to sport wytrzymałościowy. Jeśli zatem za następny swój cel wziąłeś triathlon, trening musisz zacząć właściwie wcześniej, aby Twoja pierwsza próba nie zakończyła się kompletną klęską.

Pływanie

Autor: isox4
Źródło: http://www.flickr.com
By fachowo wziąć się do tematu, najpierw musisz odwiedzić lekarza, jaki sprawdzi czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wystartowania z ćwiczeniami. Nie każdy ma możliwości do uprawiania sportów wytrzymałościowych, wymagających naprawdę sporo siły oraz determinacji. Jeżeli lekarz orzeknie, że Twoje zdrowie pozwala spróbować swoich sił w tym wyzwaniu, możesz rozpocząć przygotowania zależne nade wszystko od Twojej kondycji.

Osoby nieprzerwanie uprawiające sporty są znacznie lepiej przygotowane aniżeli ludzie, którzy nieregularnie ćwiczyli. Każdy jednak ma szansę osiągnąć sukces, ustalając większe albo mniejsze ramy czasowe przeznaczone na treningi. Treningi wymagają sporego zaangażowania, dlatego powinniśmy zastanowić się czy nasza rodzina oraz praca będą mogły obejść się bez nas, gdy będziemy pracować nad swoją formą. Czekać nas będzie bieganie, pływanie oraz jazda na rowerze, nawet po parę godzin na dzień, przez większość dni w czasie tygodnia.

Należy też wyekwipować się we właściwe sprzęty, nie tylko we właściwe obuwie do biegania, które uchronią nas przed kontuzjami stawów, szczególnie kolan, ale także w rower przystosowany do triathlonu.

Jeśli bez spodziewanych efektów poszukujesz tak samo nieszablonowego serwisu, to zalecam tę stronę (http://streamcross.pl/trening-personalny/) – przekonasz się, on także jest bogaty w tego typu treści.

Ważna jest też sprawdzona pianka do pływania, nie wstrzymująca ruchów.

Trening na rowerze

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
To duże nakłady, dlatego sprawdź czy jesteś w stanie sobie na nie pozwolić, bez zrujnowania rodzinnych finansów. Przygotowanie do triathlonu to również troska o zdrową dietę, która zapewni nam siłę do ćwiczeń oraz równie istotny czas na regenerację. Znaczenie ma poza tym 9-godzinny sen, by nie mieć kłopotów ze zmęczeniem oraz nie wyczerpywać swojego organizmu.

Jeśli zatem postawiłeś sobie za cel triathlon, trening możesz zacząć już jutro, by jak najszybciej zadbać o formę. W triathlonie jest ona szczególnie znacząca, ponieważ kilometry biegów, pływania oraz jazdy na rowerze mogą naprawdę nas wymęczyć, o czym z pewnością już wkrótce się przekonasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*