Rodzaje reklamy wizualnej

Rozmaite odmiany reklamy są bardzo często spotykane i tworzą od pewnego czasu znaczną część codziennego życia. Występują one w mediach takich jak radio, telewizja czy internet, jak również w wielu innych lokalizacjach. Ulice miast wypełnione są różnego typu reklamami. Ich rozmiary i formy są różnorodne, jednak posiadają jeden cel.

Pod kloszem

Autor: flakeparadigm
Źródło: http://www.flickr.com/photos/flakepardigm/3538195638/

Wszystkie służą do przykuwania uwagi, a co za tym idzie – do nakłonienia potencjalnego klienta, by wybrał dany sklep czy inny punkt i skorzystał z usług. Ulotki i gazetki reklamowe można otrzymać w dużych ilościach przechodząc ulicami. Sposobów jest więc bardzo wiele, w tym niektóre bardzo nowoczesne, do których należy reklama LED dopasowane do nowoczesnego odbiorcy i jego wymagań.

Szyldy i witrynyJedną z metod polecania określonego punktu i usług, jest stosowanie szyldów. Szyld (pylon reklamowy) jest płaskim fragmentem jakiegoś tworzywa, najczęściej blachy, gdzie umieszcza się napis. Szyldy znane i używane były już wiele lat temu. Ewoluuje jedynie ich forma oraz używane materiały, zależnie od aktualnych mód i istniejących możliwości. Gdzieniegdzie działalność umieszczających szyld jest mniejsza z uwagi na specjalny typ otoczenia. Taka sytuacja występuje w Krakowie, w którym okolice Rynku stanowią teren zabytkowy i szczególnie chroniony, więc wszystkie szyldy powinny być dopasowane do określonych norm. Reklamą każdego sklepu czy punktu usługowego od wieków jest jego wystawa. Znajdują się tam rozmaite, mające przyciągnąć uwagę klientów, elementy. Niejednokrotnie stosuje się folię do oklejania szyb wystawowych, dzięki której można uzyskać rozmaite napisy.

Reklama świetlnaIstnieją typy reklamy, które widzialne są także w ciemności. Wielkie metropolie to miejsca, w których można obserwować wielkie ilości tych neonów. Niekiedy jest ich tak wiele, że oświetlają całą ulicę. Wyświetlacze LED są aktualnie popularne, a przybierają bardzo różne formy. Są to na przykład płyty podświetlane, służące na przykład do pokazania oferty punktu gastronomicznego, czy tablice z tekstem, informujące na przykład o czasie pracy określonego sklepu.

Posted in Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*