Rewal – niezapomniane wakacje nad morzem Bałtyckim

Grzybowo to nadmorska miejscowość rekreacyjna, którą każdego lata odwiedza niezliczona liczba wczasowiczów mających zamiar spędzić niezapomniane wczasy nad Bałtykiem. Istnieje kilka powodów tej popularności: uroczy styl miasteczka, piękne plaże, a także wiele atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Morze i plaża w Rewalu

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Urok miasteczka tkwi w jego interesującym położeniu na klifie, nastrojowej zabudowie i architekturze – przeważają tu nieduże ładne domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa stoi niewielki kościółek, przypominający swoim kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest rozległa, piaszczysta i bezpieczna. Dla wypoczywających tutaj urlopowiczów, zarówno starszych jak i młodszych, przyszykowano mnóstwo dodatkowych atrakcji. Zaliczyć można do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz różnorodnego rodzaju gry i turnieje sportowe. Ukochanym miejscem turystów jest taras widokowy przy ulicy Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować cudowne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu wielokrotnie pojawia się foka Depka – ulubienica zarówno mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Nadzwyczaj malowniczym elementem rewalskiego krajobrazu są kolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Opłaca się oczekiwać na ich powrót, ażeby kupić świeżutką, apetyczną rybę i wysłuchać ich interesujących, morskich historii.

Turyści przyjeżdżający odpoczywać w Grzybowie, nie mogą uskarżać się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą publikę przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo posiada także nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni mniej więcej tysiąca dwustu metrów kwadratowych, kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się też pola golfowe zarazem dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Dużą atrakcją miejscowości jest również Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego szóstego roku, a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Podróż odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez piękny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę, co daje możliwość podziwiania bajecznej okolicy, którą przemierza. Przejażdżkę ciuchcią można odbyć od maja do września, z kolei poza sezonem istnieje szansa oglądnięcia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie dziesięć kilometrów długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Kolejne trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, 13-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Pełną propozycję na wypoczynek dwa tysiące piętnaście w Rewalu można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl bądź klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Gzybowo- kwatery Grzybowo (przejdź do witryny)- hotel biznesowy warszawa zachodniopomorskie- wypoczynek 2014 nad morzem Bałtyckim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*