Popularne książki do słuchania- saga Wiedźmin

Aktualnie książki możemy kupić już nie tylko w klasycznej formie, ale również zapisane na innych nośnikach. Dla jednych na pewno nadal jest to swego rodzaju profanacja, jednakże wieku klientów chętnie wybiera książki zapisane cyfrowo.

audiobook Wiedźmin

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Rosnącym zainteresowaniem cieszą się audiobooki. Niewiele osób pamięta, że książka mówiona ma swoją tradycję. W Polsce już w latach 30. firma firma eventowa warszawa płytowa Orpheon zarejestrowała bajki Adama Mickiewicza, które czytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. W dystrybucji pojawiły się też chętnie kupowane bajki i baśnie dla dzieci.

Naturalnie z czasem zmieniły się nośniki, na których nagrywa się audiobooki, jednak dorośli wciąż chętnie kupują dla dzieci tego typu nagrania. Po pierwsze jest to pożyteczny prezent, który rozwija wrażliwość dziecka, jeszcze zanim nauczy się czytać w szkole. Oprócz tego jeśli po pracy jesteśmy zbyt zmęczeni, by samemu przeczytać dziecku historyjkę do snu, wówczas możemy włączyć mp3.

Pożyteczne audiobooki to również te do nauki języka. Dzięki nim możemy uczyć się w każdej wolnej chwili, przykładowo na spacerze. Warto mieć świadomość, że swoje zadanie spełnią nie tylko klasyczne kursy w formie cyfrowej, ale również dobra literatura angielska. Tym sposobem możemy łatwiej przyswajać sobie nowy język obcy.

Audiobook to także pożyteczne rozwiązanie dla osób niewidomych. Obecnie nie wszystkie najnowsze pozycje wydawnicze są tłumaczone alfabetem Braille’a, jednakże bardzo często można je zakupić w księgarni w formie audiobooka właśnie. Dziś bestsellerowe wydania bardzo szybko są wydawane cyfrowo. Dla wydawców na pewno jest to również nowa forma dystrybucji rozchwytywanego hitu. Niektóre audiobooki to produkcje z prawdziwego zdarzenia, na które z wytrwale czekają wielbiciele danego autora. Oczywiście prym wiedzie aktualnie fantastyka. Wiedźmin audiobook sprzedaje się świetnie. Pamiętajmy jednak, że Andrzej Sapkowski jest twórcą nie tylko sagi o Wiedźminie, ale również tzw. trylogii husyckiej. Fanów jego książek ucieszy niewątpliwie fakt, że pod hasłem A. Sapkowski audio book odnajdą w internecie niejedną pozycję. Także następne części Wiedźmina czekają już w kolejce do nagrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*