Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Naturalnie nikt, kto ma psa lub marzy o nim, nie zakwestionuje tego hasła.

Jednak rasowy pupil może być też opłacalną inwestycją. Chociaż utrzymanie rasowego pupila wiąże się ze znacznie większą odpowiedzialnością niż wychowanie nierasowego pieska. Jednak właściciele nie narzekają. Oprócz pozytywnych doświadczeń, jak radość z posiadania pięknych psów, można też dobrze zarobić.
Na czym polega profesjonalna hodowla?

zoologiczny.sklep.pl

Autor: Lorenzo Antares Tonacci
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw powinniśmy wybrać odpowiednią rasę psa. Niekiedy przyszli hodowcy nie liczą pieniędzy i nabywają najdroższe szczenięta, żeby potem móc mieć dobrze funkcjonującą hodowlę – lubią karmę Arion. Należy mieć na uwadze, że aby mieć więcej niż jedne zwierzę niezbędne są właściwe warunki. Jeżeli mieszkamy w niedużym mieszkaniu, lepiej nie rozważajmy zakupu dużego psa.

Wiedzmy, że duże psy, aby były radosne muszą się porządnie wybiegać – minimum cztery każdego dnia. Weźmy pod uwagę tę kwestię , jeśli zamieszkujemy w centrum miasta. Oczywiście niewielki ani niedostatek terenów zielonych nie skreśla nikogo, jako przyszłego. Niektóre rasy nie maja dużych wymagań, jeśli chodzi o powierzchnię do biegania. Na przykład sympatyczna rasa Yorkshire Terrier, to dobre wyjście dla typowego mieszczucha, bo nawet parka jest niewielkim obciążeniem dla właściciela. Yorki nie potrzebują też długich, intensywnych spacerów.
Z kolei hodowla (system zarządzania siarą) dużego psa, przykładowo rasy Mastif Tybetański, wymaga już znacznie więcej wiedzy. Ostatnio jest to modna rasa,gównie ze względu na to, że rodowodowe szczenięta dużo kosztują, nawet do 5 tys. zł. Z pewnością można też nabyć pieska za znacznie mniejszą sumę, wszystko zależy od pochodzenia psa.
W kraju jest kilka hodowli tej ciekawej rasy psów. Można wpisać w przeglądarkę hasło: mastif tybetański hodowla i z pewnością już na pierwszej stronie odnajdziemy znanych w regionie hodowców. Jeżeli poważnie myślimy o rozmnożeniu naszego zwierzaka, nie można oszczędzać przy kupnie. Warto również poradzić się specjalisty, gdyż nierzadko zdarza się, że hodowcy są nieuczciwi(witaminy są psom potrzebne).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*