Najczęściej wymieniane części w aucie to belki dachowe, listwy zderzaka , a także nakładki na drzwi

Oczkiem w głowie każdego mężczyzny jest jego własny pojazd. Żmudne pucowanie oraz nagminne mycie auta nie zdumiewa już żadnej kobiety, ponieważ dla facetów jest to najlepsza uciecha i wyśmienicie się przy tym bawią. Nie można na pewno pozwolić, aby auto posiadało jakiekolwiek zadrapania, wgniecenia lub ślady po karambolu.

Tuning samochodu

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Chlapacze
Po każdej, nawet najmniejszej stłuczce warto szczegółowo obejrzeć własny samochód, kwestia ta nie dotyczy wyłącznie panów, dziewczyny też zawsze winny to wykonać. Jest to niesłychanie ważne, gdyż jazda uszkodzonym autem może doprowadzić do jeszcze większej tragedii. Elementem, który przeważnie ulega zepsuciu jest zderzak oraz listwa zderzaka, nie ma w tym nic paradoksalnego, ponieważ jest to część jaka jest z samego przodu i jedną z jej funkcji jest to, tak aby zmniejszać uderzenie. Jednakże listwa zderzaka wykonuje jeszcze inną funkcję, a mianowicie spoilera dolnego, to znaczy, iż ma kierować powietrze tak, aby wpadało pod pojazd.

Swój samochód (sprawdź też: samochód strażacki) trzeba oddawać też corocznie do przeglądu, na którym przeważnie okazuje się, iż do wymiany są nakładki na drzwi, które wydaje się, iż nie spełniają żadnej funkcji. Jest to naturalnie nieprawda, ponieważ posiadają one znaczenie profilaktyczne, gdy podczas uderzenia zapobiegają uszkadzaniu lakieru, a jeżeli jest on już obdarty wtedy nakładki na drzwi mogą mieć zastosowanie maskujące, gdyż po doborze odpowiednich, wyprodukowanych dla danej firmy da się to ukryć. Ostatnią z rzeczy, która jest zazwyczaj zastępowana w naszych aucie są belki dachowe, dlatego że czasem nie od razu uda nam się nabyć takie, aby wytrzymały cały ciężar naszych bagaży.

Belki dachowe
W zależności od pory roku belki dachowe mogą nam posłużyć do transportu rowerów, desek snowboardowych oraz sporej ilości walizek i torb. W związku z tym, iż ciężar tych rzeczy niekiedy może być naprawdę duży, warto od razu zainwestować w trwałe, najlepiej aluminiowe belki, by bezproblemowo można było zabrać ze sobą wszystko co możne nam być potrzebne.

Większości ludzi może się zdawać, że zakup potrzebnych części do samochodu jest błahostką, nie jest to jednak prawdą, ponieważ zawsze warto się zastanowić, jak porządny ten element ma być i ile możemy poświęcić na to pieniędzy. Bardzo znaczące jest, aby dokonywać regularnych przeglądów na jakich dowiemy się co dobrze jest wymienić, żeby bez ryzyka podróżować. Warto zweryfikować pozostałe informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*