Na czym polega fenomen Angry Birds, najpopularniejszej obecnie gry w historii

Codzienne na świecie ukazują się nowe gry, lecz tylko nielicznym udaje się osiągnąć prawdziwy sukces. Lecz raz na jakiś czas się takie pojawiają, pojawiają się również produkcje, które śmiało nazywać można fenomenami. I do tego typu gier zalicza się właśnie Angry Birds, gra, która zdobyła wszystkie kraje, a blisko dwa miliardy ściągnięć uczyniły ją najbardziej popularną grą w historii. Co więcej, z tej nieskomplikowanej gry zrodził się wielki przemysł, gra ma już swój serial, w planach jest tradycyjny film, a najróżniejsze gadżety z latającymi ptakami stanowią marzenie większości maluchów.

angry birds

Autor: Gear4
Źródło: Gear4
Nad fenomenem popularności tej gry zastanawiają się już badacze, próbujący dociec, dlaczego każdy w nią chociaż trochę grał. A tak naprawdę gra w latające ptaki jest niezwykle prosta. Nie wymaga od gracza wielkich umiejętności albo talentu, nie trzeba też zastanawiać się nad skomplikowanymi scenariuszami. Po prostu trzeba strzelić ptakiem i patrzeć, co dzieje się z drugiej strony planszy – a dziać się może rzeczywiście dużo, o to zadbali już dobrze producenci tej gry.

Następnym ogromnym plusem tej gry (stoły do cymbergaja) jest to, że grać w nią można nawet w krótkiej przerwie, oczekując na dentystę czy jadąc autobusem do pracy. Dużo gier jest bardzo wciągających, lecz wymagają one dłuższego siedzenia, żeby to miało większy sens. Przy Angry Birds tego problemu nie ma – jedna runda trwa co najwyżej parę minut, a jeśli coś nie wyjdzie, to w

gra komputerowa

Autor: krisguy
Źródło: http://www.flickr.com

każdym momencie można do niej powrócić i poprawić rezultat.

No i pamiętać trzeba o jeszcze jednej istotnej sprawie, którą jest wygląd – cokolwiek by się nie mówiło, to Angry Birds jest zwyczajnie grą ładną, dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach i zachwycającą detalami. Producent nie poprzestaje na laurach i bez przerwy pojawiają się nowe odsłony latających ptaków, ostatnim pomysłem jest na przykład Angry Birds Stella – popularna gra Angry Birds. Dużo będzie wskazywać na to, że także to wydanie odniesie ogromny sukces, co zresztą doskonale widać oglądając statystyki ściągnięć, już teraz gra ma ogromną ilość użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*