Ćwiczenia na biceps gwarancją fantastycznego wyglądu w letnich koszulkach

Marzysz o znakomitym wyglądzie w koszulkach na lato? Chciałbyś bez niepokojów zdjąć bluzkę na plaży oraz oszołomić swoją wybrankę rewelacyjną figurą? Już dziś zacznij robić ćwiczenia na biceps, a będziesz pozytywnie zaskoczony efektami, które uzyskasz.

Mięśnie

Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Biceps jest mięśniem dwugłowym ramienia, jaki jest w szczególności wyczuwalny w trakcie zginania ręki w łokciu. Każdy mężczyzna zabiegający o swój wygląd pragnie mieć jak największe bicepsy, zaznaczające się nawet bez ich naprężania. Nie da się zaprzeczyć, że takie mięśnie są nadzwyczaj efektowne, zwłaszcza gdy reszta figury także nie pozostawia nic do życzenia. Jak wyćwiczyć mięśnie dwugłowe?

Najważniejsze to nie zapominać o kilku zasadach, dzięki którym sprawnie osiągniemy oczekiwane efekty. Po pierwsze nie prostujemy rąk do końca, co jest nagminnym błędem osób zaczynających takie treningi. Po drugie trzeba pomału wykonywać fazę opuszczania ciężaru.

Faza podnoszenia natomiast powinna być szybsza i trzeba bezustannie pamiętać o poprawności wykonywania konkretnych ruchów. Trzeba też właściwie dobrać ciężar, aby nie okazało się, iż po pierwszym treningu przesililiśmy mięśnie i teraz potrzeba nam kilku dni odpoczynku.

Jednym ze szczególnie popularnych ćwiczeń na bicepsy, jakie możesz wykonywać w domu, jest podnoszenie ramion ze sztangielkami. Niestety nie przez wszystkich ćwiczenie to przeprowadzane jest poprawnie, toteż za pierwszym razem najlepiej jest iść na siłownię, by trener personalny sopot dokładnie pokazał nam, w jaki sposób robić ruchy. Przede wszystkim nie można kiwać się w czasie ćwiczeń, nie zginać tułowia i trzeba trzymać głowę prosto.

Bardzo ważne jest również pamiętanie o niezbędności utrzymania nieruchomych barków, łokci zaś blisko ciała. Wybierając się na spotkanie z trenerem możesz poprosić o kompletny zestaw ćwiczeń, dzięki którym szybko zrobisz mięśnie oraz nie narazisz się na groźbę kontuzji.

Ćwiczenia najkorzystniej jest robić w seriach. Jeśli zatem jak większość mężczyzn chcesz mieć umięśnione, fantastycznie wyglądające ramiona, ćwiczenia na biceps świetnie Ci w tym pomogą. Wystarczy trochę systematyczności i stosowne ćwiczenia, a będziesz zadowolony ze swojego odbicia w lustrze oraz z chęcią pochwalisz się bicepsami przed przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*