Kim był Thierry Mugler i z czego zasłynął? Krótki opis wspaniałej postaci.

Thierry Mugler projektant mody pochodzący z Francji i dodatkowo fotograf urodzony w 1948 roku. Jego imię i nazwisko tworzą znaną w historii mody markę, bowiem założył on o tej nazwie firmę zajmującą się modą i dodatkowo zapachami zarówno dla pań jak i dla mężczyzn.

Na pokazie mody

Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com
Już jako dorastający chłopiec, albowiem w wieku dwudziestu czterech lat, Thierry Mugler zaczął podróżować po świecie przez co opuścił swoją rodzinną miejscowość,którą był Strasburg. Niezadługo po tym osiadł na więcej czasu w Paryżu. Rozpoczął projektować ciuchy dla paryskiego sklepu o nazwie „Gudule”, co było dla początkującej osoby niezwykłym przedsięwzięciem a także nieczęsto spotykanym wydarzeniem. () Błyskawicznie również odkryto jego talent. Po zdobyciu w wyszczególnionym butiku doświadczeniu ruszył starać się o uzyskanie posady na wyższym stanowisku.

Poskutkowało to tym, że w wieku dwudziestu sześciu lat Thierry Mugler pracował dla kilku ogromnych domów mody. Zwiedzał przy tym glob, albowiem wędrował pomiędzy Francją, Mediolanem, Anglią a Hiszpanią – czyli miejscowościami, w jakich wybitnie liczyła się moda tudzież wyczucie stylu. Po paru latach , bo w 1973 roku Mugler utworzył swoją pierwszą indywidualną kolekcję o mianie „Café de Paris”. W 1976 roku przedstawił swoje prace w Tokio, na wydarzeniu zorganizowanym za pośrednictwem Shiseido. Było to dla niego niespotykane zdarzenie w życiu. Osiągnął niebywały sukces. W 1978 roku otworzył swój początkowy butik w Paryżu „Place des Victoires”.

Sprawdź tutaj – więcej zobaczysz w serwisie (https://www.eccotravel.eu/p/armenia), który znajdziesz w tamtym serwisie. To będą podobne porady, zatem zapewne je też uznasz za użyteczne.

Perfumy Alien Thierry Mugler

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

W tym samym czasie, Thierry Mugler rozpoczął projektowanie kolekcji dla panów. Ta kolekcja obejmowała nowoczesny styl, co było bardzo nowatorskim wyjściem, nie było do końca pewne , czy będzie to zaakceptowane przez odbiorców. Estetyczne, drobiazgowe cięcie, wysoko rozpoznawalna postura, dynamiczna i szczupła, wystające łopatki – to znaki rozpoznawcze tej właśnie kolekcji. Thierry Mugler w latach osiemdziesiątych tudzież dziewięćdziesiątych XX wieku stał się internacjonalnej sławy projektantem mody, jego kolekcje osiągnęły sukces komercyjny. Na wniosek Chambre Syndicale de la Haute Couture, zakończył swoją pierwszą kolekcję haute couture w 1992 roku.

Na pokazach mody kolekcje Thierrego Muglera prezentowały modelki światowego formatu, m.in.: Carmen Dell’Orefice, Eva Herzigova, Nadja Auermann, Irina Pantaeva, Karen Mulder, Elle Macpherson i dodatkowo Polki: Agnieszka Martyna, Lilianna Guderska i Ewa Witkowska. Mimo iż firma Thierry Mugler zajmowała się tworzeniem kreacji Haute Couture, jak i prêt-à-porter, to w dzisiejszych czasach znana jest zwłaszcza z perfum i to jest obecnie jej decydujący towar sprzedażowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*