Wyprawa po najciekawszych polskich miastach

Nie brakuje zachwytów nad Wilnem, marzymy o Londynie, a nie mamy pojęcia, co kryje się u nas. Przy okazji bierzemy pod uwagę, że żyjemy w jednym z najładniejszych miejsc – jeżeli nie na świecie, to z całą pewności w Europie.

Plan wycieczki po Polsce nie jest taki łatwy, dlatego początek trzeba uzależnić od miejsca zamieszkania, czyli początku wycieczki. Jeżeli uznamy, że to Wrocław, łatwo wybrać się na wycieczkę po południowej Polsce. Cel: Kraków.

Forteca w Srebrnej Górze

Nie warto zawsze wybierać znanych szlaków i stracić piękne widoki, wybierając autostradę, lepiej wybrać trasę do stolicy Małopolski całkiem niecodziennie i w pewnym sensie na około. To najlepszy pomysł, żeby ujrzeć wyjątkowe miejsca. Z Wrocławia opłaca się więc wybrać się do Srebrnej Góry – to mniej więcej 70 km, ale miejsce dostarczy wrażeń.

Chcesz czytać dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj Malta na kolejnej stronie.

Dobrze zacząć wyprawę jak najwcześniej, żeby móc spędzić chwilę słynnej twierdzy. To jeden z popularniejszych obiekt ufortyfikowanym, bardzo dobrze zachowany. XVIII-wieczna twierdza wartowała wejścia do Kotliny Kłodzkiej. Fortecę można zwiedzać kilka godzin – zarezerwujmy na to trochę czasu.

noclegi koło Wrocławia

Autor: Pałac Brzezina
Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Beskidy i Bielsko-Biała

Większość zna to miasto, ale niewiele osób je zwiedziło. Po aktywnym dniu w srebrnogórskich fortach, dobrze zatrzymać się na chwilę, zamawiając hotel Bielsko-Biała to szczęśliwie z tych miast, które może zachęcić cenami turystów. To rewelacyjny przystanek, aby bezstresowo zwiedzić Pogórze Śląskie, gdzie jest mnóstwo zielonych i cichych zakątków, a także chociażby Beskid Śląski. Trzeba tylko sięgnąć po mapę i pójść przed siebie.

Wadowice i Kraków

Jeżeli się nie spieszymy, drogę do Krakowa można przerwać i pozwiedzać Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia naturalnie są dużo tańsze, więc od razu trochę zaoszczędzimy. Poza tym, że to miasto kojarzy się z Papieżem i kremówkami, to miłe miasto, o architekturze charakterystycznej dla tej części kraju. Będzie szczególną ciekawostką dla tych, którzy wychowali się na zachodzie kraju. Kraków natomiast najlepszy jest jesienią i wiosną, gdy nie ma w nim tak wielu turystów, a pora roku pozwala na spacery. Warto dobrze zaplanować wyjazd, żeby móc spokojnie chodzić po mieście, bez biegania i wybierania jedynie znanych miejsc.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*