W jaki sposób dobrać ćwiczenia na gitarę?

Młodzi adepci gitary nierzadko zadają sobie pytanie, od jakich utworów rozpocząć edukację i na których utworach najlepiej będą mieli możliwość nauczenia się porządnej gry. Niestety sprawa nie jest taka prosta, ponieważ nauka konkretnych piosenek lub ich części jest tylko pewnym etapem w edukacji. Poprawne zagranie jakiegoś fragmentu utworu może naturalnie być bardzo inspirujące jednak należy pamiętać również o tym, że rzeczywiście istotną rzeczą jest także praca nad techniką oraz świadomym zgłębianiu teorii muzyki.

na koncercie Red Hot Chilli Peppers

Autor: Julie Vazquez
Źródło: http://www.flickr.com
Tylko w taki sposób możemy w pełni nauczyć się grać i czerpać z tego przyjemność, która w dodatku będzie ciągłą edukacją i pogłębianiem swojej wiedzy na temat muzyki oraz o graniu na samej gitarze. Nie zapominajmy, że aby ugrać znakomicie jakąś piosenkę musimy posiadać w rzeczywistości dużo lepsze umiejętności techniczne.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej młody jęczmień danych na pozostałych stronach – znajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

Tylko wówczas będziemy mogli znakomicie zabrzmieć, jeśli za tym, co gramy skrywać się będzie energia będąca skutkiem świadomego opanowania materiału.

koncert rockowy

Autor: Lunchbox LP
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze jednak należy od czegoś zacząć. Dobrze jest połączyć ćwiczenia techniczne z nauką teorii i realizowaniem wszystkiego podczas nauki konkretnych piosenek. Dobór piosenek pośród początkujących gitarzystów elektrycznych powinien być dopasowany do etapu, na którym jesteśmy, jednak bez wątpienia należy wybrać takie zespoły, które mają u siebie partie proste w postaci głównych riffów i bardziej wymagające solówki, żebyśmy mieli za czym gonić. Nierzadko rozpoczyna się naukę od legendarnych kapel rockowych, takich jak Metallica, czy Guns and Roses, gdzie Slash czy Kirk Hammet grają znakomite rockowe sola, a oprócz tego mamy tutaj mnóstwo dość łatwych riffów i zagrywek.

Innym bandem, o którym należy pomyśleć przy doborze swojego pierwszego repertuaru jest Red Hot Chili Peppers czy trochę już zapomniany Rage Against The Machine. Piosenki tych zespołów są nierzadko oparte na zapętlających się motywach, które nie są bardzo skomplikowane a poza tym gitarzyści tacy jak Slash, Kirk Hammet grają sola, których nauka trwa na początku miesiącami. W przypadku takiego zespołu jak Red Hot Chili Peppers mamy natomiast sporą liczbę prostych motywów popartą często typowym graniem akordowym, co dobre będzie na sam start w uczeniu się pierwszych utworów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*