Trochę faktów dotyczących muzyki

Choć zapewne można wyobrazić sobie świat bez muzyki, to w sumie nie jest to przesadnie kusząca opcja. W końcu niemalże zawsze słuchanie piosenek sprawia, że tak jakby jesteśmy bardziej wyluzowani. Bo weźmy choćby pod uwagę słynne powiedzenie, które mówi, iż muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy zatem w owym artykule nieco tematów związanych z muzyką.

koncert

Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie zespoły muzyczne są najbardziej fantastyczne? Cóż, tutaj w rachubą wchodzą już subiektywne osądy. Bo czy można najzupełniej obiektywnie rzec, że jakiś zespół jest przeciętny, kiepski bądź przeciwnie – genialny? Z pewnością nie. Muzyka to nie fizyka, czyli nie jest nauką. I to niesamowite w muzyce – mamy okazję przynajmniej godzinami dywagować ze swoimi znajomymi o muzyce. Chyba wszyscy mamy ukochane zespoły, za które niemalże moglibyśmy się pokroić. Świetnym zespołem jest choćby znany przez wielu Queen. Wielka szkoda, że Freddie Merkury zmarł na AIDS!

Angielski band Queen(posłuchaj tutaj) sprawił, iż świat się zmienił. Ogromnym atutem tamtego okresu – czyli lata 60, 70 oraz 80 jest to, że choć już niepodzielnie rządziła komercja, to i tak naprawdę nie było tak, iż wyłącznie miernoty były powszechnie słuchane. Nie można zakładać, że aktualnie jest sporo gorzej, lecz jakby nie patrzeć kiedyś na rynku muzycznym było o wiele lepiej. Pewnie wielu ludzi nie polemizuje z tym. Interesujące jest także to jak podchodzimy obecnie do tematu piracenia.

Piractwo muzyczne jest bardzo dużym problemem – można w sumie powiedzieć, że codziennie gwiazdy muzyki, sprzedawcy albo firmy producenckie tracą grubą kasę.

Hej, sprawdź to prywatna szkoła podstawowa Kaliszki , jeżeli do tej pory nie wiesz o tej niesamowitej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Ciężko w sumie mówić, iż piractwo to tylko negatywne zjawisko, lecz nigdy nie należy wmawiać, że to nic wielkiego. W szczególności, iż funkcjonuje dużo rozwiązań, dzięki to którym nareszcie mamy możliwość najzupełniej legalnie słuchać muzykę!

Jak? Cóż, godne większego zainteresowania są serwisy takie jak przykładowo Youtube. Zapewne twórca wolałby, abyśmy kupili jego płytę, lecz z pewnością Tom Waits czy Madonna nie tracą na tym, że poszukujemy ich piosenek w serwisie Youtube. Zatem dbajmy o to, aby słuchać muzykę, lecz robić to w ten sposób, aby nigdy nie zaszkodzić swoim ulubieńcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*