Posiadasz za dużo wolnego czasu? Więc nie siedź apatycznie

Często narzekamy na małą ilość czasu, ale paradoksalnie, kiedy posiadamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie jesteśmy w stanie znaleźć sobie miejsca, jesteśmy w pogotowiu i czekamy chyba na jakiś bodziec, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na początek będzie domowo, jednak nie zamierzamy proponować gapienia się w telewizor. Mamy lepszy pomysł, włącz komputer i odtwórz serial, który miałeś już dawno obejrzeć, ale nigdy nie starczało cina niego czasu. Nieistotne czy to serial familijny (seriale rodzinne), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (seriale horror) albo serial komediowy.

Miłośnikom rzetelnej informacji zalecamy ten serwis (www.stajniaiskra.pl/), ponieważ nie dość, że traktuje on o zbliżonej problematyce, to robi to też w niezwykle zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

Był jakiś czas temu taki, który chciałeś pooglądać, lecz nie starczyło ci czasu, bo wtedy byłeś zapracowany, miałeś dodatkowe obowiązki, zacząłeś oglądać i nie skończyłeś. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, żeby to nadrobić.

Posiadasz za dużo czasu? Zabierz się za porządkowanie na przykład szaf, na które na co dzień brakuje ci czasu. Mogą to być jak najbardziej te szeroko rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (w końcu posprzątasz poddasze albo wyrwiesz chwasty), lecz również przez to pojęcie rozumiem drobne naprawy i remonty. Istnieją czasami takie małe zaniedbania, które chciałoby się nadrobić, ale nie ma kiedy, to jest właśnie najlepszy moment, żeby zreperować zepsutą półkę czy pomalować zabrudzoną już ścianę.
W taki właśnie dzień możesz również odświeżyć swoje stare znajomości. Bez wątpienia znasz ludzi, z którymi kiedyś byłeś blisko (i nie myślę o byłych partnerach), a których od dłuższego czasu zaniedbujesz, nie zupełnie z własnej woli, lecz po prostu przez prawdziwe życie: rodzina, praca, inne poważne sprawy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu jesteś w stanie to teraz naprostować, możesz umówić się z kolegą lub koleżanką, którą dawno nie widziałeś, abypowspominać. Możesz też oczywiście odwiedzić kogoś z rodziny, dawno nie widzianego.

A słuchając tych porad możesz też tak normalnie spocząć gdzieś w ustronnym miejscu i zastanowić się: kim jestem, w jakim kierunku idę, gdzie będę za parę lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie mamy czasu w codziennej krzątaninie z pewnością wyjdzie ci na dobre. Spośród wszystkich wartości, które mamy lub chcielibyśmy mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby pojąć samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*