Które miejsca warto odwiedzić wybierając się na Kresy?

Dla osób, które poszukują miejsca, w którym mogliby spędzić kilka dni w trochę mniej tradycyjny sposób, biura podróży mają ciekawą propozycję w formie wyjazdu na dawne polskie tereny. Zostały one oddzielone od naszego kraju po II wojnie światowej i obecnie znajdują się na terenie Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Dawne Kresy Wschodnie, gdyż o nich tu mowa, to niezwykle rozległe terytorium, na obszarze którego są m.in. tego typu miejscowości jak Lwów, Trembowla czy też Kamieniec Podolski. Jest tam dużo miejsc wartych zwiedzania, czego dobrym przykładem mogą być miejsca narodzin lub pogrzebu wielkich mieszkańców naszego kraju. Podczas takiej wycieczki można by także zwiedzić średniowieczne zamki bądź zabytki sakralne. Dla przykładu we Lwowie warto jest obejrzeć Plac Mickiewicza, Muzeum J. Słowackiego bądź miejsce, w którym znajdowała się słynna kafejka, w której polscy matematycy dokonywali wielkich odkryć.

Taki odsyłacz do źródła (http://www.tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze-online/) pokaże Ci więcej informacji na prezentowany wątek, który tak bardzo Cię zaciekawił i po prostu wciągnął.

Warto też wybrać się na Cmentarz Łyczakowski, na którym jest pochowana m.in. Maria Konopnicka.

kresy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Program tego typu wycieczki mógłby zawierać również wyjazdy do innych miejscowości, z których godny odwiedzin jest na pewno Zgierz, czyli słynna obronna siedziba, która została wymieniona przez Henryka Sienkiewicza w powieści „Ogniem i mieczem”. Oczywiście biuro podróży zapewniałoby także hotel. Cena tego typu wycieczki może również posiadać zaprowiantowanie. Jest to niezbędne, gdyż dystans ze Lwowa do Wilna wynosi ponad 750 km. Warto pokonać taką odległość, gdyż w Wilnie jest m.in. znana Ostra Brama, którą wspomniał na kartach „Pana Tadeusza” sam A. Mickiewicz.

W programie takiej wycieczki mogłyby być nie tylko znane zabytki, ale również atrakcyjne miejsca usytuowane z daleka od utartych szlaków. Jest to idealna propozycja dla osób, które chcą poczuć wyjątkowy klimat dawnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*