Kraków – stare fotografie z minionej epoki

Kraków to zdecydowanie pełne czaru miasto pod wieloma względami. Jest to wyjątkowe i ciekawe miejsce, gdzie tradycja łączy się z współczesną kulturą, pełnym smakowitych specjałów, urokliwej zabudowy i zaczarowanych dorożek, jakie wywiera doskonałe wrażenie na turystach, a miejscowi cenią w nim życie.

Dlatego też z pewnością warto ujrzeć na własne oczy, jak wyglądał Kraków w starej fotografii] – nieraz nawet najwięksi amatorzy i znawcy Małopolski mogą się zdziwić, jak się prezentował wiele lat temu. Wyselekcjonowane zdjęcia dawnego Krakowa, zrobione przez rewelacyjnych fotografów, we znakomity sposób pokazują jego wyjątkowe piękno i duszę tego miasta, które tak ukochał Gałczyński.

kraków

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków stare zdjęcia (sprawdź więcej) to autentyczny skarb nie tylko dla mieszkańców miasta, ale też historyków, studentów i pasjonatów fotografii , jak również wielbicieli retro. Dzięki nim można szybko poznać, jak Kraków , a także jego mieszkańcy zmieniali się na przestrzeni lat , a także podziwiać piękno, z jakim fotografowie uchwycili tamte chwile. Nie każdy na przykład zdaje sobie sprawę, że wbrew pozorom sepia może być bardzo zróżnicowanym medium i czasem miewa bardzo różne odcienie kolorystyczne – od kawy z mlekiem aż po słoneczny żółcień. Również czynniki przedtem uważane za mankamenty techniki – przykładowo lekka nieostrość, ziarno oraz charakterystyczne nieduże białawe plamki powstające z drobinek osadzających się na sprzęcie do odbitek – współcześnie niezwykle mają wpływ na piękno tych fotografii. Najlepsze fotografie to te, które bez względu na wszelkie okoliczności potrafią uchwycić w dwuwymiarowej formie tę jedną jedyną chwilę, a również podkreślić osobowość podanego miejsca – stare zdjęcia Krakowa z pewnością posiadają te właściwości.

Oglądając zdjęcia żaden odwiedzający z pewnością nie zlekceważy dbałości estetycznej i technicznej owych interesujących ujęć – są wykonane z niesamowitym kunsztem.

Jeżeli szukasz podobnej ciekawej informacji, sprawdź pod tym linkiem (http://www.murawski-bus.wroclaw.pl/auta.php), w tym miejscu także na pewno będzie dokładnie to, czego poszukujesz.

Kraków w starej fotografii do dziś wygląda bardzo ciekawie, o czym bezproblemowo można przekonać się na własne oczy. Pod względem znakomitej jakości i bardzo szerokiego wyboru każdy może znaleźć coś idealnego dla własnych zainteresowań i smaku estetycznego. Interesujące kolekcje dawnych fotografii to coś, co wielu widzów zdecydowanie zapamięta na długo, dlatego też dobrze jest przyjrzeć im się odrobinę uważniej – tym sposobem można dostrzec wiele interesujących szczegółów oraz zarazem zapewnić sobie autentyczną ucztę dla oka. Ujrzenie unikalnych krakowskich krajobrazów w zupełnie innej odsłonie jest najlepszym sposobem na interesujące spędzenie czasu dla ludzi o każdym wieku i płci – warto od czasu do czasu przenieść się do minionej epoki.

Czytaj ciekawy artykuł : Kraków – stare zdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*