Kolorowanki dla maluchów

Lato w naszym kraju bywa dżdżyste, zima ciągnie się miesiącami, musimy więc mieć pomysły na dla naszych pociech na takie chwile. Dobrze też, aby te rozrywki nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Włóżmy trochę wysiłku w to, żeby rozrywki były angażujące i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to wielkiego trudu, bo te wytyczne spełniają na przykład kolorowanki.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Można je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Czasami poza obrazkami do kolorowania zawierają też różne opowiadania, które możemy czytać maluchowi, albo łamigłówki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są drogie, zatem możemy wybrać ich kilkanaście i schować gdzieś w domu na czarną godzinę.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany tekst, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (http://healthplace.pl/klawiterapia/) także zawiera równie istotne informacje – nie czekaj, tylko przeczytaj go.

Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w ciągu dnia potrzeba nam godziny ciszy, to doskonały sposób, żeby zająć pociechę czymś ciekawym. Zwróćmy uwagę na to, by znaleźć też dobre kredki – takie nie zawierające żadnych szkodliwych barwników.

Autor: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows

Malowanki dla dzieci to zabawa polecana przez wszystkich psychologów dziecięcych. Rozwija koordynację, wykształca dokładność, uczy kolorów. Dla dzieciaków obeznanych z trzymaniem kredek dużo łatwiejsza jest nauka pisania liter. To bardzo ważne, Aby zapewniać maluchom takie rozrywki w epoce telewizji i komputerów. Można zauważyć w szkołach, że o wiele więcej odkrywa się u maluchów kłopotów z pisaniem, rysowaniem i innymi ćwiczeniami manualnymi. Dzieciaki umieją korzystać z komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już praktycznie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| ich uniknąć. Trzeba tylko poświęcić trzydzieści minut w ciągu dnia na czytanie czy rysowanie razem z maluchem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zróbmy coś dla ich rozwoju. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do zwiększenia jego umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*