Każde dziecko śni o tym, aby dostać zwierzątko — warto zatem odwiedzić sklep zoologiczny

Zazwyczaj brzdące śnią o tym, by mieć psiaka. Jednakże zapewne będą tak samo szczęśliwe, jeżeli damy im fretkę.

fretka

Autor: Stowarzyszenie MłodaRP
karnawał

Autor: treasuresthouhast
Los Angeles

Autor: Karolina Glazer
Fretka jest rewelacyjnym niedużym zwierzaczkiem. Jej hodowla czy trzymanie w domu nie są w naszym kraju jeszcze zbytnio częste, ale zmienia się to dość prędko. Malutkie, które są przeznaczone do sklepów zoologicznych, od początku są przyzwyczajane do obecności człowieka (brane na ręce, dokarmiane), żeby w przyszłości nie było z tym problemów. Ponadto procedura wychowania na początku wygląda bardzo podobnie jak u kociaków. Młode są przez jakiś czas trzymane przy matce i przez nią karmione. Są przyuczane do kuwety. To szalenie istotne i musimy zapytać o to w sklepie zoologicznym. Oprócz tego powinny być szczepione i odrobaczone. Dobrze byłoby, aby posiadały książeczkę, w której będą zapisane wszelkie wiadomości od weterynarza. To ułatwi pracę temu lekarzowi, do którego my się potem zwrócimy.

Kliknij raźno ten odnośnik – przeczytasz tam tak samo zajmujące treści. To wciągający artykuł, który także jest godny uwagi!

Fretki to bardzo wesołe i miłe zwierzaki. Uwielbiają biegać. Będą więc idealnym prezentem dla naszego smyka. Dodatkowo są idealną opcją dla tych rodziców, którzy posiadają dosyć niewielkie mieszkanie i nie znajdzie się w nim miejsca dla psa. Także ci, którzy pracują i nie są w stanie kilka razy dziennie wychodzić na spacer, dostrzegą uroki posiadania tego uroczego zwierzątka.

Gdy tylko pojawi się w naszym domu, skradnie nam wszystkim serca. Nawet nie zauważymy, gdy stanie się ulubieńcem wszystkich domowników — w szczególności naszych najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*