Jak wybrać odpowiednie dodatki do stroju harcerskiego?

Jednym z bardzo ważnych atrybutów każdego harcerza jest jego strój. Mundur harcerzy jest z całą pewnością bardzo charakterystyczny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Niemniej nie byłby kompletny, gdyby nie odpowiednie dodatki do munduru harcerskiego. Należy zatem dowiedzieć się, co każdy harcerz musi mieć, aby wyglądać doskonale. W głównym stopniu niezwykle ważne jest właściwe nakrycie głowy.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Na ogół jest to tzw. rogatywka tudzież beret w kolorze wybranym przez drużynę. Niemniej na głowie harcerzy może znajdować się także inne nakrycie głowy, m.in. kapelusz. Do nakrycia głowy przypina się zazwyczaj lilijkę. Nieco odmienna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy posiadają specjalne berety lub czapki z daszkiem. Na ramionach harcerzy znajdują się specyficzne naramienniki, które zakłada się na pagony w odcieniach drużyny. Na pagonie powinny być umieszczone różnorakie ważne informacje, takie jak przykładowo ilość gwiazdek otrzymanych przez harcerza.

Czy pragniesz może dostać link do strony intensywny kurs angielskiego wrocław, gdzie oczekują na Ciebie kolejne teksty? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ten portal.

Pod kołnierzem natomiast dopięta musi być chusta.

Jej odcień również jest wybierany przez drużynę i powinien być taki sam dla poszczególnych jej członków. Przez lewe ramie przekłada się sznur funkcyjny. Niezwykle istotny jest także pas, który nosi się zarówno do spodni i spódnicy ( harcerskie). Dziewczęta noszą ciemne pasy, zaś chłopcy zielone, chociaż możemy zastąpić je również brązowym pasem ze skóry. Na nogach harcerzy, oprócz butów, zakładane są także getry, jakie również można dostać w wielu opcjach kolorystycznych i wybierane są indywidualnie przez poszczególne drużyny. Dodatkowo oprócz getrów możemy założyć wielobarwne wywijki. Jak się więc okazuje, strój harcerski nie musi być wcale zupełnie jednorodny.

skauci

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com

Różnorodność dodatków sprawia, iż harcerze wyglądają bardzo oryginalnie i pięknie. Rzecz jasna wymienione dodatki są tylko przykładem. Dużo drużyn ma swoje indywidualne zwyczaje i niejednokrotnie na stroju może mieścić się mnóstwo innych dodatków czy naszywek. Te kwestie zazwyczaj powinno się skonsultować z drużynowym. Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić wszystkie dodatki do munduru harcerskiego? Przydatna powinna okazać się składnica harcerska online, gdzie bez większego problemu można odnaleźć i zamówić wszystkie przydatne dodatki, jak również cały mundur harcerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*