Gry na familijne chwile

Planszowe gry – pomimo tworzenia coraz to nowszych rozrywek – nadal cieszą się niezwykle dużą popularnością i są ikoną u większości rodzin w trakcie wieczornego spędzania wspólnych chwil.

wakacje nad jeziorem

Autor: Irene Grassi
Źródło: http://www.flickr.com
Są one obiektem rozrywki zarówno dla dzieci, jak również i dorosłych, ponieważ symbolizują one w pewien sposób ponadczasowość i zabawę, łączącą wszystkich członków rodziny. Coraz nowsze nakłady, jak również i te sprzed paru lat posiadają swych wiernych fanów i jeszcze przez długi czas będą stały na piedestale w kategorii rozrywki.
program

Autor: Narcotango
Źródło: Narcotango
Jedną z planszówek jest Prawo dżungli, będąca polską wersją gry Jungle Speed. Oparta jest ona przede wszystkim na kartach, które w trakcie gry leżą przed wszystkimi graczami. Wszystkie mają różne znaki. Jeśli gracze posiadają inne karty, muszą w jak najszybszym tempie chwycić za berło wykonane z drewna oraz usytuowane na środku stołu. Jeśli ktoś nie zrobi tego lub gdy się pomyli – dostaje karę w postaci jednej lub wszystkich odkrytych kart. Prawo dżungli to planszówka szybka, a grać w nią ma możliwość nawet trzydzieści osób. Każde pudło posiada berło, woreczek oraz 104 karty. Jeśli ktoś jednak chciałby wcielić się w postać złoczyńcy, obowiązkowo musi zagrać w Colt Express, gdzie musi okraść pociąg – tak jak i inni gracze. Jednocześnie jednak musi zebrać jak największą ilość skarbów, nim zrobią to inni.

To ważne źródło (https://marynabialka.pl/noclegi-bialka-tatrzanska-z-wyzywieniem) tyczy się prezentowanej tutaj problematyki, zatem jeżeli jest ona godna Twej uwagi, to kliknij ten odnośnik!

każdorazowa rozgrywka to pięć rund po dwie fazy.

Następną idealną rozrywką na rodzinne wieczory jest Patchwork gra przeznaczona dla dwóch osób, gdzie łączy się skrawki materiałów, tworząc zarazem nowy wzór.

Stworzona została na wzór metody gospodarowania niechcianych już kawałków, co niegdyś było niezwykle modne. Gra trwa około 30 minut, w trakcie których gracze mają za zadanie połączyć najlepsze skrawki oraz utworzyć efektywną kołdrę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*