Gdzie spędzić wspaniałe ferie nad jeziorem?

Wakacje to czas, w którym pragniemy jak najbardziej zrelaksować się i pozbyć się stresu. Rzecz jasna każdy ma różne preferencje i dla niektórych będzie to jednoznaczne z chodzeniem po górach lub intensywnym zwiedzaniem, dla innych natomiast idealne będzie leżenie się na plaży i moczenie w wodzie.

W Polsce niemal każdy odnajdzie coś najlepszego dla siebie. Kraj jest bardzo różnorodny i gwarantuje wiele wrażeń. Jeżeli preferujemy wakacje nad jeziorem, wybór miejsc mamy niezwykle duży. Gdzie warto się wybrać?

jezioro

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne pierwszym miejscem, o jakim myślimy są Mazury, a dokładniej Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych. Znajdują się tam popularne jeziora, takie jak Śniardwy lub Mamry. Amatorzy żeglugi na pewno powinni odwiedzić te miejsca. Interesujące jeziora odnajdziemy jednak w niemalże każdej części Polski. Przykładowo należy wspomnieć o jeziorze Ciecz, które położone jest w województwie lubuskim. Jest ono bardzo czyste oraz głębokie, perfekcyjne do wypoczynku. Ma ono także ciekawe zabarwienie dna, które sprawia, że akwen wydaje się jeszcze ładniejszy.

Znane jezioro w Wielkopolsce to Jezioro domki do wynajęcia nad jeziorem Dominickie w Boszkowie. Doskonale sprawdza się jako kąpielisko, ponieważ dno pogłębia się bardzo łagodnie. Kolejnym miejsce, gdzie można spędzać cudowne wakacje nad jeziorem są oczywiście Kaszuby. Pojezierze Kaszubskie oferuje wiele jezior o rozwiniętej linii brzegowej, wiele atrakcji zarówno dla osób, które wolą po prostu popływać, jak i takich, które chcą uprawiać sporty wodne. W wielu miejscach nad jeziorami, w całym kraju, można wynająć domki, które perfekcyjnie sprawdzają się jako baza noclegowa. Często domki leżą bardzo blisko jeziora. Jest to niezwykle wygodne rozstrzygnięcie, dodatkowo bukując domek odpowiednio wcześniej czy wyjeżdżając grupą, można naprawdę zapłacić niedużo. Istnieje także niemalże zawsze możliwość rozłożenia namiotu, co bardzo obniży cenę wycieczki. Jeśli więc lubimy spanie pod namiotem, będzie to doskonałe rozwiązanie. Sprawdź nowe oferty: kliknij.

Urlop to czas, na który wszyscy czekają z wielką niecierpliwością, w związku z czym chcemy, aby były to chwile rzeczywiście udane. Wakacje nad jeziorem to doskonały wybór, szczególnie kiedy pogoda dopisuje przez cały okres trwania urlopu. Najistotniejsze jest pełne zrelaksowanie się i zminimalizowanie stresu. Tafla jeziora, piękne krajobrazy, ciekawe lasy i plaże przy jeziorach na pewno sprawią, że będziemy czuć się świetnie. Prócz tego aktywność w czasie uprawiania sportów wodnych czy pływania wpłynie dobrze także na nasze zdrowie. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej formy odpoczywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*