Czy zastanawiałeś się kiedyś, żeby skoczyć ze spadochronem? Pragniesz tego, ale strach jest silniejszy? Nie wiesz jak zwalczyć strach?

Skakanie ze spadochronem to wspaniała przygoda, jednocześnie sama myśl o takim skoku potęgują nasze obawy. Nie przejmuj się, to zupełnie zwykłe uczucia, towarzyszą one nam przy każdym ryzyku. To ryzyko jednak jest naprawdę niewielkie, bo dziś wypadki następują bardzo rzadko. Sprzęt jest sprawniejszy, dobrze dopracowany, wyposażony w automatyczne systemy otwarcia spadochronu. Co więcej, w przypadku skoków w parze ryzyko praktycznie jest minimalne, ale naturalnie strachu nie da się tak łatwo przegonić.

skok ze spadochronem

Autor: PEOSoldier
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostaje problem, w jaki sposób jesteśmy w stanie sobie poradzić z tego typu niepokojem? Ważna zasada jest tego typu, że niczego nie można robić na siłę. Jeśli myślimy o kursie spadochronowym, a równocześnie czujemy panikę i lęk, zamiast ekscytacji i lekkiego niepokoju, to oznaka, że lepiej sobie odpuścić. To nie jest zwyczajnie zabawa dla każdego, należy również pamiętać, że jest to jednak ekstremalna dyscyplina. Co więcej, sposób przełamania nie zawsze przeradza się w sukces, dlatego też zanim zapiszemy się na kurs spadochronowy, nim kupimy skoki spadochronowe, powinniśmy zastanowić się, czy naprawdę jest to dla nas dobra forma rozrywki. Zobacz też:Festiwal ulicznego jedzenia: zloty food trucków.

Nawet jeżeli podejmiemy pozytywną decyzję, powiemy, że okej, chcemy skoczyć, to należy pamiętać, że zdenerwowanie i tak się pojawi. Nie panikujmy wtedy zbytnio, bo to standardowy objaw. Tego typu stres może się pojawić dzień przed lub dopiero przed samym skokiem. Nie wiadomo kiedy, bo każdy odczuwa to w inny sposób, ale na pewno nie da o sobie zapomnieć. Jeżeli jest to lekki stres i ekscytacja to dobrze, kiedy zaś jest silniejszy od nas, trzeba ponownie się zastanowić, czy rzeczywiście warto. Jeżelinie mamy ochoty myśleć o tym, co nas czeka, a równoczesne zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w stanie skoczyć, a żadnego rodzaju stres nas nie pokona, warto dodatkowo się zrelaksować. Przed skokiem poleca się pójść na basen czy spotkać się ze znajomymi.

skoczyć ze spadochronem

Autor: PEOSoldier
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze to nie tracenie spokoju, to przynosi najlepsze rezultaty. Musimy podejść do tego z pozytywnym nastawieniem, traktować to jako przygodę, a nie jakiegoś niemiłego przejścia.

Zaintrygowały Cię informacje opublikowane w naszym tekście? Z pewnością przyda Ci się także dodatkowe czytanie. Nie czekaj zatem i przejdź do kolejnej strony.

Przecież to nasza decyzja, nikt nas do tego nie zmusza. Nie demonizujmy skoków spodochronowych, to naprawdę wspaniałe przeżycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*