Broń do polowań o jak dużym kalibrze jest wykorzystywana na jelenia lub dzika?

Nie wszyscy wiedzą, że jeżeli chodzi o sprawę broni myśliwskiej, to powinna być ona nie tylko celna i ergonomiczna, lecz również estetyczna.
Zanim zakupimy broń, to powinniśmy wiedzieć, jak chcielibyśmy z niej korzystać.

Dom o Zielonych Progach

Autor: Ruocaled
Źródło: http://www.flickr.com
Inne są bowiem wymogi odnoszące się do broni do polowań, inne natomiast wobec broni wykorzystywanych do strzelectwa myśliwskiego. Odmienne będą także ich role czy atuty. Powinniśmy się zastanowić, jakiego rodzaju rozwiązanie będzie się sprawdzać w większym stopniu. Dla przykładu broń kombinowana wydaje się być interesującym rozwiązaniem dla tych osób, które jeszcze nie do końca wiedzą, która dziedzina myślistwa ich ciekawi. Z broni kombinowanej można strzelać kulami, jak i śrutem. Doskonale się sprawdzi również przy małej, jak i przy grubej zwierzynie zarówno z dużej odległości, jak i z małych. Lufa śrutowa jest odpowiednia przy niewielkim dystansie, kulowa z kolei może pozwalać na oddawanie celnych strzałów z dużej odległości.
Twoja Galeria
Uniwersalność posiada swe atuty, przy czym zawsze stanowi pewien kompromis. Niektórym może nie odpowiadać ograniczona ilość strzałów bez konieczności przeładowania. Jest to także powód, dla którego myśliwi nieco częściej decydują się na dwa typy broni specjalizującej się w konkretnym kierunku zwierzyny różnych gabarytów.

Jeżeli spodobał Ci się wpis, który w tym momencie czytasz, to zapewne zafascynuje Cię też ten tekst (https://www.jetzone24.com/dla-biznesu/oferta). On również przedstawia pokrewny temat.

W wypadku tzw. grubszej zwierzyny typowej dla naszego klimatu idealna będzie broń o kalibrze od 7,62 do 9,3 milimetra. Te większe sprawdzą się przeważnie w czasie polowań nocnych oraz pędzonych, ponieważ nawet przy trochę mniej celnym strzale, mogłyby powalić zwierzę.

Jeżeli polujemy w lokacjach, które obfitują w sarnę lub też jelenie lub dziki, można się skusić na broń o kalibrze 6,5 x 55, 6,5 x 57(R), 7 x 64(65R) lub 7 x 57 (R) z wolniejszą kulą mającą bardziej znaczącą masę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*