Aktywne spędzanie czasu wolnego, zatem co robić, aby nie trwonić niedzielnego popołudnia przed TV

Kiedy zbliża się wiosna, mamy coraz większą ochotę, aby nie spędzać czasu w domu. Pogoda nam sprzyja, słońce świeci coraz mocniej, a temperatura staje się coraz wyższa. Pozbywamy się grubych, zimowych kurtek oraz zastanawiamy się, co zrobić, by nie siedzieć kolejny niedzielny dzień przed TV. Najłatwiejszym sposobem na wolny dzień jest spacer. Możemy chodzić gdzie chcesz – i po mieście, i poza miastem, lecz jak najbardziej idealne są naturalne scenerie.

gra w siatkówkę

Autor: Todd Ryburn
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego warto zajechać samochodem do niedaleko położonego lasu i spoglądać, w jaki sposób przyroda z wolna budzi się do życia.

Jeżeli zainteresował Cię nasz artykuł, to chcielibyśmy skierować Twoja uwagę na to, że pod kolejnym linkiem znajduje się na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Grzybów jeszcze nie znajdziemy, lecz miło spędzimy czas. Możemy wziąć piłkę, rakietki do badmintona oraz oczywiście smakowite kanapki albo inne smakołyki, aby zjeść na świeżym powietrzu wyborny podwieczorek. Cała rodzina będzie uszczęśliwiona, gdy rozłożymy kosz na zielonej polanie oraz będziemy przysłuchiwać się śpiewom ptaków. Jeżeli nie spacerowanie, to może wyprawy rowerem? Większość z nas uwielbia pedałować, dlaczego zatem nie wybrać się na przejażdżkę? Nie wyjeżdżamy od razu dwadzieścia km poza miasto, na początek wystarczy parę km, aby odrobinkę rozruszać się po zimie – Podobne strony. Wiele osób przepada również za spacerowaniem z kijkami. To tzw. Nordic Walking, który pozwala nie tylko cieszyć się świeżym powietrzem, lecz również zgubić kilka nadprogramowych kilogramów, jakie niestety częstokrotnie pojawiają się po zimnych miesiącach. Kijki odciążają stawy, zatem mogą z nich korzystać także ludzie borykający się z trudnościami z nimi. Ponadto popularne są działki, tak zwane ogródki, jakie możemy wyszukać w praktycznie każdym mieście. Warto mieć taki swój skrawek ziemi, gdzie będzie można posadzić ulubione kwiaty, hodować pomidorki, jak również postawić grilla, aby niekiedy zjeść kolację na świeżym powietrzu. Kluczowe jest, aby jak najwięcej przebywać poza domem, bo nim się spostrzeżemy, ponownie nadejdzie zima.

chłopak robiący brzuszki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
To wyłącznie kilka pomysłów na spędzanie wolnych chwil. Bezsprzecznie masz swoje ulubione zajęcia, które możesz wykonywać pod gołym niebem (odnośnik). Weź rodzinę z wygodnej kanapy i zróbcie coś innego, a zdecydowanie przyjemniej będzie się wam spać, kiedy już wejdziecie do domu sfatygowani, lecz szczęśliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*